Головна Новини Гострий та духмяний. Чим корисний чорний перець?

Гострий та духмяний. Чим корисний чорний перець?

Автор: Max

Гострий та духмяний. Чим корисний чорний перець?Чорний перець – король спецій, і як відомо, він приносить масу користі для здоров’я, це крім відмінного смаку, який перець надає їжі.

Чорний перець – це плоди рослини із сімейства перцевих. Він використовується як прянощі і ліки. Хімічна речовина пиперин, який присутній в чорному перці, надає гострий смак.

Це не сезонна рослина і, тому, легко доступний протягом року. Завдяки своїм антибактеріальним властивостям, перець використовується для збереження їжі. Чорний перець також є дуже хорошим протизапальним засобом.

Він сприяє схудненню і полегшує нежить, астму і закладеність носа. Також знижує ризик розвитку раку та серцевих захворювань і захворювань печінки.

То ж яку ще користь він має для нашого організму?

1. Покращує травлення

Вживання перцю збільшує секрецію соляної кислоти в шлунку, отже допомагає в перетравленні їжі.

Правильне травлення необхідно, щоб уникнути діареї, запорів і колік. Перець також допомагає уникнути появи кишкових газів. Коли він додається в раціон людини, ця спеція може підвищити потовиділення і сечовипускання. З потом виводяться токсичні речовини і очищаються пори. Також виводиться зайва вода.

2. Втрата ваги

Зовнішній шар перцю сприяє розщепленню жирових клітин.

З цієї причини перчені продукти є відмінним способом, який може допомогти вам природно втратити вагу. Коли жирові клітини розщеплюються на більш прості частини, вони швидко переробляються організмом. Розщеплені клітки використовується для інших процесів і ферментативних реакцій. 

3. Догляд за шкірою

Перець допомагає лікувати вітіліго. Це хвороба, при якій деякі ділянки шкіри втрачають нормальну пігментацію і стають білими.

Пиперин, що міститься в перці, стимулює шкіру виробляти пігмент меланоцит. Тому місцеве лікування, терапія ультрафіолетовим світлом в поєднанні з пиперин набагато корисніше, ніж інші більш жорсткі хімічні методи. 

4. Користь при проблемах з диханням

У медичній практиці перець використовується як тонізуючий засіб при лікуванні застуди та кашлю. Перець також може допомогти при гаймориті і закладеності носа. Він має відхаркувальну властивість, і може позбавити від мокротиння і слизу в дихальних шляхах. Його якість як природного подразника допоможе вам вигнати бактерії і віруси в процесі чхання або кашлю.

5. Антибактеріальні властивості

Антибактеріальні властивості чорного перцю допомагають боротися проти інфекцій при укусах комах.

Коли перець додають в раціон, він допомагає зберегти ваші артерії здоровими. Тому, що волокна в його складі, усувають надлишок холестерину на стінках судин. Отже це допомагає зменшити ризик атеросклерозу, стану, яке вкрай небезпечний для серцево-судинної системи і може призвести до інсульту.

6. Антиоксидант

Антиоксиданти, які містяться в перці, допоможуть уникнути або усунути пошкодження, що наносяться вільними радикалами. І отже, допомагають запобігти раку, серцево-судинних захворюваннь і проблеми з печінкою.

Вільні радикали є побічними продуктами клітинного метаболізму. Вони атакують здорові клітини і викликають їх пошкодження. Таким чином здорові клітини перетворюються в ракові.

Антиоксиданти нейтралізують ці шкідливі речовини, і захищають ваш організм від багатьох захворювань і навіть передчасних ознак старіння, такі як зморшки, вікові плями, дегенерація жовтої плями і амнезії.

Читати також