Головна Новини Користь березового соку: як правильно заготовити та вживати

Користь березового соку: як правильно заготовити та вживати

Автор: Max

Користь березового соку: як правильно заготовити та вживатиБерезовий сік – цілющий природний напій, у складі якого чимало корисних мікроелементів, дубильні речовини і органічні кислоти, які не лише бадьорять, а й сприяють лікуванню багатьох хвороб.

Жива вода, ліки від усіх недуг, нектар життя – так часто називають березовий сік. Це безбарвна рідина, що циркулює по стовбуру берези під впливом тиску кореневої системи. Отримують його навесні з беріз через надріз у дереві. Щороку саме у березень-квітень – це сезон збору та заготівлі березового соку.

Як збирати березовий сік

Важливо дотримуватися певних правил:

  1. Отвір рекомендовано робити на відстані 1,5 м від землі з північного боку, тоді він буде краще витікати і фільтруватися.
  2. Не можна використовувати сокиру – беріть дриль, яким можна просвердлити невеликий отвір, що не зашкодить дереву.
  3. Отвір роблять глибиною 2-3 см, а напрямок обирають знизу догори.
  4. До отвору вставляється пластиковий наконечник системи для крапельниці, а інший її кінець опускається до ємності.
  5. Найкраще для збирання березового соку підходить скляна банка з широким горлом. Якщо візьмете трилітрову банку, вона наповнюватиметься під 30-річною березою приблизно 6 годин. Проте щоб не виснажити дерево, на день можна збирати не більше 3 л соку.
  6. Після збирання отвір обов’язково прикривається мохом, пластиліном, смолою берези, сухою гілочкою, яку краще спочатку змастити садовим варом, щоб запобігти зараженню дерева.

Смак у березового соку специфічний, а у складі є вода, цукор, мінеральні речовини та вітаміни групи B. П’ють березовий сік часто натщесерце або перед вживанням їжі. Медики рекомендують, не пити більше трьохх склянок соку на день. 

Варто також додати, що свіжозібраний березовий сік можна зберігати в холодильнику або льоху не більше 2-х діб. Його також можна заморожувати одразу після збору, консервувати або приготувати з нього квас, вино, лимонад.

Чим корисний сік берези для здоров’я

Користь березового соку: як правильно заготовити та вживатиБерезовий сік благотворно діє на організм під час хвороб, що супроводжуються високою температурою. Його рекомендовано пити під час гострих і хронічних інфекцій, важких запальних захворювань, у період застуд і вірусних захворювань.

Цей сік чудово очищає організм від шкідливих речовин і токсинів. Регулярний прийом березового соку допоможе очистити печінку й нирки. Також він нормалізує травлення.

Освіжаючий напій можна вживати також як сечогінний, протизапальний, антиалергічний і регенеруючий засіб. Ефективний березовий сік і в боротьбі із зайвою вагою.

Завдяки своєму складу він  – це справжній еліксир здоров’я і краси. Березовий сік освіжає й покращує стан шкіри, волосся, загоює рани, прибирає пігментацію та згладжує рубці.

Читати також