Головна Новини Плюшки, слойки в місті Ізюмі, були по 3 копійки – Історія

Плюшки, слойки в місті Ізюмі, були по 3 копійки – Історія

Автор: Max

Плюшки, слойки в городе Изюме, были по 3 копейки - ИсторияІзюмський краєзнавець В.М. Авілов пише про будинок за адресою вул. Соборна 20 (зараз там управління соціального захисту).

Будинок Куликова.

Вся привілейована частина населення в місті Ізюмі, місцева знати, користувалася пекарнею Куликова, де містилася булочна, а нагорі міськрада.

Тут у продажу був свіжий хліб всіх сортів, і з мигдалем і з родзинками, Віденські булочки, сайки, роги, миски, Французькі булки (тепер вони іменуються «міська», або «домашня»), слойки, бублики, плетінки, франзолі. І яких ще не було тільки найменувань. І, звичайно, найкращі тістечка, які продавалися свіжими по 3 копійки за штуку, а на наступний день їх продавали вже по 2 копійки. Плюшки, слойки, роги були по 3 копійки. Іноді роги були сильно посолені. Віденські булочки були по 4-5 копійок, як і слойки. Французька булка коштувала маленька 3 коп., а велика – п’ятачок. Тут же в другій кімнаті можна було пити молоко, їсти пиріжки.Вся привилегированная часть населения в городе Изюме, местная знать, пользовалась пекарней Куликова, где  помещалась булочная, а наверху горсовет.

Тут ніколи не було ні криків, ні скандалів. Всі претензії покупців швидко вислуховував і задовольняв сам господар Іван Куликов, або його дружина. До речі, їх пекарня знаходилася в підвальному поверсі будинку.

Джерело: Ізюмський краєзнавчий музей імені М.В. Сібільова 

Читати також