Головна Новини Проблеми із зубами та ротовою порожниною: профілактика стоматологічних захворювань

Проблеми із зубами та ротовою порожниною: профілактика стоматологічних захворювань

Автор: Max

Проблеми із зубами та ротовою порожниною: профілактика стоматологічних захворюваньПрофілактика стоматологічних захворювань – це розділ стоматології найбільш цінний для пацієнтів, адже він спрямований на збереження здоров’я, через механізми попередження розвитку і виникнення захворювань. Щоб уникнути суттєвих проблем із зубами та ротовою порожниною, слід регулярно використовувати найдоступніші методи профілактики стоматологічних захворювань.

У зв’язку із обмеженим доступом до стоматологічної допомоги населення у різних регіонах України в період воєнного стану та бойових дій з боку РФ, важливо профілактувати та попереджати розвиток стоматологічних захворювань.

Щоб робити, щоб уникнути стоматологічних захворювань?

  • Чистити зуби 2 рази на день протягом не менше двох хвилин. Батьки мають простежити за тим, щоб їхні діти робили так само.
  • Полоскати водою рот після кожного прийому їжі.
  • За можливості обмежити вживання цукру та полоскати рот водою після солодких напоїв.
  • Зменшити вживання вуглеводів.
  • Не гризти горіхи, не відкривати банки, не перекушувати нитки, пластик тощо. Це може призвести до травм та сколів.
  • Не комбінувати дуже холодні і дуже гарячі продукти. Це провокує мікротріщини емалі.
  • Уникати переохолодження, довгий час перебування на протязі.
  • При пошкоджені слизової оболонки рота прополоскати антисептичним розчином, прикласти гель з антисептиком.

Проблеми із зубами та ротовою порожниною: профілактика стоматологічних захворюваньЯкщо у вас виникли набряки внаслідок запалення в ділянці причинного зуба необхідно звернутися за стоматологічною допомогою. Не маєте такої можливості? Нижче перелік порад залежно від симтпомів.

Якщо зуб болить від потрапляння їжі, холодного або гарячого, і біль не проходить протягом кількох годин, то необхідно випити будь-яке знеболювальне (кетанов, солпадеїн, дексалгін, аналгін — 1-2 таблетки). Якщо у зубі є каріес і каріозна порожнина, покладіть у неї шматочок таблетки або вату, змочену розчином анальгіну, камістад гелю, вебіденту або лідокаїну.

Якщо зуб болить при накушуванні, необхідно випити протизапальний засіб. Це може бути німесил, німід, ібупрофен, ібупром (по 1 таблетці 2 рази на день вранці та ввечері) і робити ротові ванни з розчином соди (1/2 чайної ложки соди на склянку теплої води, набрати розчин у рот і утримувати біля хворого зуба).

Якщо боляче при накушуванні на зуб і біля зуба починається припухлість ясен, то необхідно одразу проконсультуватися із лікарем! Він призначить вам антибіотики, протизапальні засоби, антигістамінні препарати тощо.

Читати також