Головна Новини Скільки коштують дрова в Харківській області, і де їх можна купити

Скільки коштують дрова в Харківській області, і де їх можна купити

Автор: Max

20 семей Изюма получили бесплатно дрова для отопленияКупити дрова в Харківській області можна у лісництві або у приватних підприємців.

Продаються дрова в різному вигляді: і колодами по 1-3 метри завдовжки, і чурками (розпиляні колоди завдовжки до півметра), і вже колоті, готові до використання.

На Харківщині працюють 10 лісових господарств, які займаються заготівлею деревини, зокрема, реалізується і дрова. У більшості з них деревина продається колодами завдовжки по 2-3 метри. Коштують вони дешевше, ніж у приватників, але вивезти та розколоти їх уже треба власними силами.

Наприклад, у лісгоспі дрова продаються метровими колодами. 

Щоб купити дрова, треба приїхати до лісництва з паспортом та ідентифікаційним кодом та зробити замовлення, — розповідає головний лісничий. — У лісництві видадуть торгово-транспортну накладну (ТТН), дрова треба сплатити. Потім у супроводі лісника покупець їде вже до лісу, де певній ділянці дрова зберігаються штабелями. На кожному штабелі дров має бути бірка, яка є у системі електронного обліку. На кожному штабелі є інформація, скільки там продукції та її походження. Потім дрова відпускаються і покупець забирає деревину з лісу. Особливість у тому, що треба мати або зняти свій транспорт, а потім розпорошити та розколоти ці колоди, щоб можна було користуватися.

Сколько стоят дрова в Харьковской области, и где их можно купитьЦього сезону ціни трохи підросли. Для фізичних осіб (населення) тверді породи коштують від 800 до 1200 гривень за кубометр, а хвойні та м’яколистяні – 700-900 гривень.

Купити дрова у приватних підприємців значно простіше, але й дорожче. За вказану ціну можна купити дрова з колотою з доставкою до будинку. У той же час продають і цурками, і колодами.

Один складометр дубових дров коштує від 1200 гривень (метрові колоди). Чурки дорожчі – 1600-1800 гривень, поколоти їх коштує додатково 700-900 гривень за кубометр.

Машина дров в Ізюмському районі (8 кубометрів) обійдеться від 7 500 гривень (сосни колодами довжиною по 2-3 метри).

Для опалення дровами використовують деревину трьох категорій.

Твердолисті — це дуб, клен, ясен, бук, береза, акація, граб і модрина. Вони мають найбільшу калорійність і відповідно коштують дорожче.

Друга категорія – хвойні (сосна) і вільха, їх «потужність» і відповідно ціна – середні.

А найдешевші — м’яколистяні породи: осика, тополя, липа та верба. Такі дрова швидко перегорають і дають менше тепла.

Читати також