Головна Новини Церква Святої Варвари в селі Капитолівка

Церква Святої Варвари в селі Капитолівка

Автор: Max

Церква Святої Варвари в селі КапитолівкаМісцева легенда свідчить, що тутешній пан-поляк Янох мав двох красунь-дочок. Батьківська любов надихнула його увічнити імена дівчат. Село Черемушне отримало назву Капитольськ на честь Капитоліни, а збудована церква — Святої Варвари (покровительки другої дочки).

Головною пам’яткою села Капитолівка Ізюмського району Харківської області є старовинна церква Святої Варвари, побудована на початку 19 століття.

Церкву зводили коштом колишньої поміщиці вдови майора Капитоліни Єнохіної та генерал-лейтенанта Петра Степановича Котляревського. Його дружина – Варвара Іванівна померла від важких пологів, 19 років від народження. І церква будувалася на згадку про неї. Капитоліна – мати Варвари, а Капитолівка названа саме на честь своєї поміщиці.

Історія церкви Святої Варвари в селі Капитолівка

Церкву в селі Капитолівка почали будувати у 1819 році за проектом місцевого архітектора Петра Ярославського. Роботи тривали чотири роки, і вже в 1823 році храм відкрили для парафіян. Нарекли церкву на честь поміщиці Варвари Єніної, дочки Капитоліі Єніної, ім’ям якої названо село.

Церква Святої Варвари в селі КапитолівкаКошти на будівництво виділив її чоловік, генерал-лейтенант Петро Котляревський. Він брав участь у завоюванні Кавказу, де виявив особливу спритність і хоробрість.

У радянський період церква Варвари була складом, богослужіння у ній відновилися із здобуттям Україною незалежності. Згодом церкву відреставрували. Архітектура Хрестоподібний у плані храм святої Варвари виконаний у стилі класицизму з великим центральним куполом та одноярусною вежею-дзвіницею. Самобутнього виду архітектури споруди надає поєднання рослинних орнаментів, гострих шпилів та чотирьох іонічних колон біля центрального входу. Усередині стіни прикрашені ликами святих, а також зображеннями на біблійні мотиви.

Читати також