Головна Новини Ціна на дозиметри-радіометри в Україні зростає з кожним днем

Ціна на дозиметри-радіометри в Україні зростає з кожним днем

Автор: Max

Цена на дозиметры-радиометры в Украине растет с каждым днемЦіна дозиметра досить висока для того, щоб купувати їх «про всяк випадок», про запас.

При цьому розмови про можливу аварію на ядерній електростанції в Україні підігрівають попит на прилади вимірювання. Ціни зростають, а дозиметри стають дефіцитним товаром.

Причому оскільки ця ціна обумовлена високою вартістю використовуваних датчиків радіації (лічильників Гейєра-Мюллера) і не схильна до конкурентного тиску, навряд чи слід очікувати зниження цін в найближчому майбутньому.

Для вимірювання β та Y випромінювання в домашніх умовах оптимально підходять універсальні пристрої – дозиметри-радіометри. Гамма-промені вважаються найбільш небезпечними для людини, але й виявити їхню наявність простіше. Необхідно піднести пристрій на максимально близьку відстань до виміру.

Дозиметр вимірює потужність дози іонізуючого випромінювання безпосередньо в тому місці, де він знаходиться.

Що реально рятує від радіації?

Своєчасне укриття в приміщеннях та перебування в них після радіологічного інциденту здатне обмежити вплив радіації і, можливо, врятує вам життя. Закрийте вікна та двері. Прийміть душ або протріть відкриті частини тіла вологою тканиною.

Пийте бутильовану воду і приймайте їжу з тари, що герметично закривається.

Читати також