Головна Новини Тиждень після Великодня: що можна і що не можна робити

Тиждень після Великодня: що можна і що не можна робити

Автор: Max

Неделя после Пасхи: что можно и что нельзя делатьНеделя после Пасхи: что можно и что нельзя делатьПерший тиждень після Великодня називають “Світлим тижнем” або “Світлою Седмицею”. У 2024 році вона припадає на період із 6 до 12 травня. Наші пращури вважали, що це час радості, веселощів, відпочинку. Весь Світлий тиждень після Великодня кажуть “Христос Воскрес!” і чують у відповідь “Воістину Воскрес!”.

Після Великодня у православних настає Світлий тиждень (Світла Седмиця) – радісний час, коли віруючі продовжують один одного вітати та радіти з того, що Ісус Христос воскрес.

Що можна і що не можна робити у Світлий тиждень?

Незважаючи на те, що тиждень після Великодня – дуже радісний час, все ж таки представники церкви не рекомендують вінчатися весь тиждень, хоча можна хреститися.

• Весь тиждень не можна влаштовувати панахиди, тужити, оскільки йдеться про радісний тиждень. Не можна з цієї причини ходити на цвинтарі. Поминають померлих на Радоницю чи Червону гірку.

• Незважаючи на те, що ніхто не забороняє працювати цей тиждень, все ж таки краще побільше відпочивати, вдаватися до веселощів, а не працювати, так що постарайтеся не сильно старатися, відкладіть на потім ті справи, які не є терміновими.

Пам’ятайте про те, що Світлий тиждень має бути сповнений приємних емоцій, радісних подій, щасливих моментів, постарайтеся максимально відпочивати та насолоджуватися життям.

• Весь тиждень потрібно гнати від себе погані думки, радіти життю, згадувати приємні моменти, готуватися до тепла і думати вже про літній відпочинок.

Читати також