Головна Новини У православних розпочався Великий піст

У православних розпочався Великий піст

Автор: Max
У православных начался Великий постУ православных начался Великий пост

У православних розпочався Великий піст. Фото: Ізюмської єпархії

У православних християн розпочався Великий піст. Це найтриваліший і найсуворіший із чотирьох багатоденних постів. Цей піст закінчиться на Великдень.

Великий піст складається з Чотиридесятниці (40 днів) і Страсної седмиці (сім днів перед самим Великоднем).

За євангельським переказом сам Спаситель був поведений духом у пустелю, сорок днів спокушався дияволом і нічого не їв у ці дні. Великий піст заснований на честь Самого Спасителя, а останній пристрасний тиждень цього сорокавісімденного посту встановлено на честь спогаду про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа.

Великий піст є періодом загального духовного очищення та освячення людини. Його обов’язкова умова – не лише обмеження в їжі, а й духовна робота над своїми пристрастями.

Підготовка до Великого посту починається за три тижні до його початку. Власне Великий піст триває шість тижнів, за якими слідує Страсний тиждень перед Великоднем.

У перший і останній (Пристрасний) тиждень приписано особливо строгий піст, під час якого не дозволяється споживати скоромні продукти. З особливою суворістю дотримується посту в перший і пристрасний тиждень.

У понеділок першого тижня, а також у Велику п’ятницю прийнято повне утримання від їжі. В решту часу: понеділок, середа, п’ятниця – сухої їжі (вода, хліб, фрукти, овочі, узвари); вівторок, четвер – гаряча їжа без олії; субота, неділя – їжа з олією. Зазначимо, що для людей, які мають слабке здоров’я або важко працюють, допускаються послаблення заходу посту.

Рибу можна їсти лише у дні двонадесятих свят. Ці суворі обмеження насамперед стосуються ченців, у мирян піст може бути не настільки суворим.

Адже, як уже казали, обмеження у їжі – це не головне. Набагато важливіше стежити за своїми думками, мовою, діями. Це гарний час відмовитися від шкідливих звичок. Постарайтеся дотримуватись правил посту, описаних вище, а утримання від їжі нехай допоможе в цьому.

Читати також