Головна Новини У вбивстві ізюмського письменника підозрюють бойовиків ЛНР з позивними “Лев” та “Удод”

У вбивстві ізюмського письменника підозрюють бойовиків ЛНР з позивними “Лев” та “Удод”

Автор: Max

У вбивстві ізюмського письменника підозрюють бойовиків ЛНР з позивними "Лев" та "Удод"Цей щоденник письменника викопали з-під дерева вже після його загибелі. Тут кожна сторінка – це біль та неймовірна сила духу.

Село Капітолівка, Ізюмського району у Харківській області.

Дитячого письменника Володимира Вакуленка росіяни викрали прямо з дому разом із хворим сином. Через деякий час їх повернули, але згодом письменника знову забрали, вже самого. Це сталося ще на початку березня двадцять другого, після того родичі більше нічого не чули про Володимира, розповів Сергій Болвінов, пише Izyum.Info.

Вижити письменнику не вдалося – окупанти вбили його, а тіло ми знайшли рік тому на місці масового поховання, під номером 319. Експертизи підтвердили, що це саме Володимир Вакуленко. Слідчі слідчого управління одразу розпочали розслідування. Багато місяців кропіткої роботи і тепер ми можемо сказати – встановили тих, хто скоїв цей злочин.

Володимир Вакуленко був не просто патріотом та українським письменником, а й активістом, волонтером. Своєї позиції він приховувати не вмів, тому до нього прийшли одразу після окупації села. Він знав, що так буде і в своєму щоденнику встиг зафіксувати ці думки.

«Сьогодні десятий день окупації. Розумію, що якщо ці рукописи потраплять до рук ФСБ, яка має прийти після рашиської дивізії “Z” ось тільки закінчаться бої, але все ж розраховую їх передати в разі довготривалої окупації в руки міжнародних організацій, а вони за правилами міжнародних спільнот, будуть. Все ж я вірую в ЗСУ. Отак як в Бога, хай не гнівиться на мене», – писав Вакуленко.

В його тілі знайшли кулі від пістолету Макарова. Нам вдалося з’ясувати – після викрадення Вакуленка допитували та катували. Стріляли біля ніг та змушували піти на співпрацю. Та після всіх знущань письменника посадили до автомобіля Ford Transit з маркуванням Z і повезли вбивати.

Розстрілювали письменника з пістолета калібру 9 мм – три постріли в тулуб та передпліччя. Володимир Вакуленко помер на місці. Ми розслідували цю справу багато місяців, задіяли весь досвід та можливості. І тепер точно знаємо, хто стріляв.

У вбивстві ізюмського письменника підозрюють бойовиків ЛНР з позивними "Лев" та "Удод"50-річний чоловік народився в Луганську і прожив там все життя. На Ізюмщину він прийшов разом з окупаційною армією. Кулеметник зі стрілецького полку так званого мобілізаційного резерву ЛНР. Кулі саме з такої зброї знайшли в тілі вбитого письменника.

Точно встановили і другого фігуранта. Чітко знаємо, яким підрозділом він командував – це командир військовослужбовців рф 4 роти 4 батальйону 204 стрілецького полку того ж мобрезерву. Так само луганчанин, йому 33 роки, і саме він віддав наказ стратити українця Вакуленка.

Під час розслідування з’ясували, що жертвами вже встановлених окупантів, окрім Володимира Вакуленка, стали ще троє цивільних, їх теж вбили. Зафіксовано та підкріплено доказами також і те, що ці двоє незаконно позбавляли волі сина Володимира Вакуленка та одного з мешканців цього ж села.

Обом воєнних злочинців ми повідомили про підозру заочно, по ним зібрано достатньо доказів. Ми інкримінуємо їм порушення законів та звичаїв війни, жорстоке поводження з цивільним населенням. І не зупиняємося в розслідуванні цієї справи. Адже разом із цими двома були ще співучасники – кадрові російські військові. Ми знаємо їхні імена та позивні. І обов’язково встановимо особистості. Відповідати буде кожен.

Читати також