Головна Новини Врожай зернових чудовий, а ціни на хліб та крупи – зростають

Врожай зернових чудовий, а ціни на хліб та крупи – зростають

Автор: Max

Скільки коштує хліб для біднихЗібрали більше мільйона тонн зерна, а ціни на зернові поступово зростають.

Фермерські господарства Харківської області обробили майже 304 тисячі гектарів. Лідерами зі збирання залишаються райони Лозівщини, Красноградщини та Богодухівщини.

Аграрії збирають – пшеницю, ячмінь, горох, озиме жито, овес та ріпак. Загалом по області намолочено вже 1 мільйон 256,5 тис. тонн нового врожаю.

На тлі війни та інфляції в Україні продовжують зростати ціни на хліб та крупи.

Через повернення стандартних ставок акцизу та ПДВ на пальне з 1 липня 2023 року вартість літра бензину зросла на 8-12 гривень, а дизеля – на 6-8 гривень, тому відбувається зростання цін на основні продукти та крупи.

Таке подорожчання призводить до підвищення собівартості всіх технологічних ланцюжків, у яких використовуються транспортні послуги.

Зокрема, це стосується й хліба та зернових. Подорожчання борошна в Україні становитиме близько 6-12%, це основний інградієнт хлібо пекарських виробів. Враховуючи, що в собівартості виробництва хліба борошно займає близько 40%-45%, то це якраз і пояснюється підвищенням ціни на хліб, яке відбулося.

Ціни на хліб сьогодні такі.

Буханець пшеничного хліба в середньому коштує 34 грн. Кирпичик вартує від 15 грн. На сьогодні в середньому хліб коштує 20-26 гривень.

Читати також