З приходом холодів до будинку можуть проникнути небажані гості – миші. В цьому році їх неймовірно багато.
Ці маленькі гризуни тільки на перший погляд здаються милими і невинними, насправді вони завдають великої шкоди житлу та здоров’ю людини. Вони гризуть меблі, електропроводку, стіни, псують продукти харчування, а також є переносниками небезпечних інфекційних захворювань.
Як позбутися мишей – робочі методи.
Найпопулярніший варіант – це встановити мишоловки. Такі пастки зазвичай ставлять з приманками – шматочком сиру або ковбаси (найкраще це насінина від гарбуза), їх миші особливо люблять. Мишоловки потрібно встановлювати ближче до плінтусів, сміттєвого відра чи запасів продуктів харчування. Однак будьте уважні, адже в пастку можуть потрапити домашні тварини і члени сім’ї.
Механічна мишоловка з приманкою — традиційний спосіб лову мишей. Мінус в тому, що мишоловку необхідно регулярно перевіряти, щоб міняти приманку і не упустити момент, коли можна буде викинути мишачий труп.
Отруйні приманки можуть здатися простим рішенням, але вони вкрай ризиковані. Отрута може отруїти домашніх тварин та дітей, які до них доторкнуться. Миша може опенитися в не доступному місці для Вас та загинути, залищая неприємний запах розкладання. Тому безпечніше використовувати натуральні засоби, які не завдадуть шкоди оточуючим.
Як позбутися мишей: народні засоби.
- Соняшникова олія. Налити в скляну пляшку з широким горлом трохи соняшникової олії, збовтати, щоб олія розтеклася по всіх стінках пляшки. Для більшого ефекту можна помістити туди приманку. Розмістити пляшку під нахилом угору шийкою і залишити на ніч. Гризуни потраплять у ємність, а вибратися з неї вже не зможуть.
- Цукор, борошно та гіпс. Змішати 1 столову ложку цукру і 1 столову ложку борошна з 400 грамами гіпсу, додати трохи масла і розкласти по пластикових тарілках. Розставити тарілки по всьому будинку. Скуштувавши цієї суміші, у гризунів станеться закупорювання кишок і вони помруть.
Яких запахів бояться миші.
Виявляється, ці гризуни не люблять деякі рослини та запахи.
- кінзи;
- ромашки;
- м’яти;
- полину;
- бузини;
- коріандру;
- хлорки;
- часнку;
- лавровий лист;
- оцту;
- ароматизаторів.
Усі ці способи можна використовувати разом, це практично 100-відсоткове розв’язання проблеми гризунів в оселі.
ПРОФІЛАКТИКА МИШАЧИХ НАВАЛ
Якщо ви позбавилися від гризунів, розслаблятися не варто. Вони можуть знову відвідати ваше житло. Тому постарайтеся дотримуватися простих правил:
- Продукти зберігати в холодильниках або закритих ємностях (контейнерах), недоступних для мишей.
- Квартира повинна знаходитися в бездоганно чистому стані.
- Якщо будинок (квартира) старі, то закрити всі діри і отвору, щоб «жодна миша не проскочила».
- По кутах розкласти полин, м’яту, або змочені в ефірному маслі ватні кульки.
- Обзавестися вусатим мисливцем-котом.
Важливо: Якщо ви відчули запах або сліди появи мишей, не варто зволікати. Потрібно відразу приймати заходи, так як самки досить плідні і позбутися від великої мишачого сімейства згодом буде набагато складніше.