Головна Новини Як правильно обрати комфортну та безпечну подушку для сну

Як правильно обрати комфортну та безпечну подушку для сну

Автор: Max

Як правильно обрати комфортну та безпечну подушку для снуЗручна подушка забезпечить вам міцний сон і добре самопочуття при пробудженні.

В усіх людей різна статура та індивідуальні переваги. Хтось любить спати на жорсткій опорі, хтось на м’якій, а комусь треба ортопедичний або гіпоалергенний виріб.

Як зробити правильний вибір?

Висота і жорсткість

Перше, про що треба знати — у якій позі вам краще спати: 

 • Лежачи на спині – потрібна подушка середньої висоти (від 8 до 10 см) середньої жорсткості та із поглибленням для голови. 
 • Лежачи на боці — у цьому випадку потрібна досить висока і жорстка опора, яка заповнить простір між вухом і плечем і підтримуватиме шию на належному рівні. При цьому висота подушки має бути рівній ширині плеча — відрізка від плечової точки до основи шиї.
 • Лежачи переважно на спині, потрібна м’яка, тонка і майже плоска опора заввишки 6-8 см. Якщо під час сну на животі подушка як опора для голови не потрібна, її варто підкласти під живіт, щоб не було болі у попереку. 
 • Якщо постійно перевертаєтесь – потрібна невисока м’яка подушка, яку легко підлаштувати під різні пози. 

Якщо не впевнені у якій саме позі спите, тоді проведіть невеликий експеримент: коли ляжете спати та відчуєте наближення дрімоти, по черзі полежте на боці, спині й животі. Оцініть, яке положення тіла було найзручнішим.  Крім того, зверніть увагу на те, у якому положенні тіла ви прокидаєтесь.

Форма подушки

 • Для сну на спині прийнятніше вибирати не сильно велику прямокутну подушку із виїмкою або валиком під шию (якщо із ними буде комфортно)
 • Для сну на боці слід вибирати прямокутну подушку, у якій також може бути валик під шию і виїмка під плече. 
 • Для сну на животі візьміть невисоку прямокутну подушку або подушку у формі зірочки.
 • Якщо любите підвертати ковдру під ноги або не звикли спати одні, підійде подушка нестандартної форми — велика підкова чи у формі великої літери “Г”. Обійнявшись із такими подушками люблять спати вагітні жінки через те, що вони зручні й не заважають животику.

Які типи наповнювачів існують?

Натуральні:

Пух та перо — найпопулярніший і дорожчий варіант, який чудово підійде для тих, у кого немає алергії на ці матеріали. Він добре розподіляє тепло, легко відновлює форму та у нього немає проблем із повітропроникністю. Але він вимагає регулярного провітрювання або заміни раз на пів року. Крім того, пух і перо недовговічні. 

Овеча шерсть – корисна для людей, у який є проблеми із болями у м’язах, суглобах або опорно-руховому апараті. Відрізняється хорошим тепло розподіленням та стійкістю до накопичення вологи. Але при цьому шерсть погано зберігає форму і швидко зношується.

Бамбукове волокно — антибактеріальний та гіпоалергенний наповнювач із відмінною повітропроникністю і можливістю чищення у пральних машинках. З мінусів — проблеми зі вбиранням вологи та швидкою втратою міцності у мокрому стані. 

Рослинні матеріали (гречане лушпиння, оболонка рису, шишки хмелю) — наповнювач з аромотерапевтичною дією. Вимагає спеціального догляду. Така подушка достатньо жорстка та має характерне шарудіння.

Синтетичні:

Силіконовий наповнювач — легкий, дешевий, пружний і довговічний матеріал, який дуже швидко відновлює форму.

Поліефірне волокно — легкий і повітропроникний матеріал, який можна прати у машинці. Недоліки — недовговічність і зайва м’якість. 

Мікроволокно — це синтетичний аналог пуху. Не вбирає вологу, не збирає пил і невибагливий у догляді. Електризується. 

Віскоеластик — один із кращих синтетичних матеріалів, який відмінно підтримує голову під час сну, добре пропускає повітря та у нього немає проблем із тепло циркуляцією. З мінусів — висока вартість і неприязнь до прання. 

Мікрогель — ще один аналог пуха. Він повітропроникний, пружний і відмінно справляється із регуляцією тепла. А ще подушки із мікрогеля легкі та довговічні.

Як правильно обрати комфортну та безпечну подушку для снуОртопедичні подушки

Щоб правильно обрати таку подушку неоюхідно проконсультуватися у лікаря ортопеда або ортопеда-травматолога. Тільки так можна зрозуміти, у чому причина дискомфорту і позбавиться від неї. Особливо це важливо, якщо ортопедична подушка потрібна дитині.

Дитячі подушки

 • При наявності усіх переваг виробів із натуральними наповнювачами, краще віддати перевагу синтетичним матеріалам — мікрогелю або силікону (якщо немає індивідуальної непереносності). Вони гіпоалергенні, довговічні, їх можна прати. 
 • Чохол дитячої подушки має бути зроблений зі 100% бавовни. Це треба для захисту від статичної електрики. 
 • Якщо хочете віддати перевагу натуральним наповнювачам, візьміть подушку із пухом або бамбуковим волокном. При цьому важливо, щоб їх робили відомі виробники із хорошою репутацією. 
 • Розмір подушки для дитини має бути трохи вужчий, ніж його плечі. Жорсткість середня й, бажано, щоб дитина у подушці злегка як би “провалювалась”.
 • При купівлі будьте максимально прискіпливі: розгляньте подушку і чохол з усіх боків, перевірте щільність, запах і якість швів, а також не забудьте про гіпоалергенні властивості й наявність спеціальних показників “для дітей” (бажано із вказівкою віку)
 • Візьміть до уваги, що лікарі не рекомендують купувати подушки дітям молодше за 2 роки. Це може негативно позначитись на розвитку їх опорно-рухового апарату.

Читати також