Зберегти свіжу капусту на зиму нескладно, якщо знати кілька правил.
У зимові морози приємно мати на столі свіжі овочі. Круглий рік в магазинах доступні імпортні і тепличні продукти, проте з відмінним смаком і великою користю вони не відрізняються. Тому багато городників намагаються як можна довше зберігати власний урожай. Стосується це і капусти. Як зберегти капусту в свіжому вигляді на зиму.
Білокачанна капуста.
Для тривалого зберігання білокачанної капусти підходять середньостиглі сорти (зберігаються до 3 місяців), середньопізні сорти (зберігаються до півроку) та пізні сорти (зберігаються до 8 місяців). Усі вони дозрівають у жовтні. Ступінь стиглості качана можна визначити навпомацки. Якщо він тугий, то, значить, уже готовий для збирання.
За 14 діб до збору врожаю необхідно припинити полив. Суха погода найкраще підходить для збору. Якщо осінь дощова і все ж таки доводиться зрізати вологі качани, то потрібно їх просушити під навісом протягом 5-7 годин. А ось викладати на сонце не варто – від цього вона в’яне, а потім дуже швидко починає загнивати.
Оптимальна температура повітря для збору врожаю білокачанної капусти середньостиглих сортів +4…+8°. Середньопізні сорти добре збирати при +2…+4°. Для збору пізніх сортів найкраща температура від 0° до -3°.
Білокачанна капуста є доволі морозостійкою культурою. Легкі заморозки навіть позитивно впливають на смакові якості цього овочу. Однак, щоб капуста мала здатність довго зберігатися і не втрачала своєї якості, вплив низьких температур на неї має бути нетривалим, а температура не повинна падати нижче -6°. Але відразу після заморозків качани не зрізайте: вони повинні розтанути протягом 4-5 діб. Тільки після цього їх можна збирати і відправляти на зимове зберігання.
Нагадаємо: У ході збору врожаю капусту спочатку треба викопати вилами або лопатою, обережно очистити від землі коріння та стебло. Маленькі, погано сформовані качани і качани зі стеблом, що підгнило, раціонально відкласти для приготування їжі найближчим часом.
На головках, які підуть на тривале зберігання, потрібно залишити пару-трійку покривного листя. Качани можна підвішувати за коріння під стелею, а можна складати в ящики, або у пірамідальні гурти. Перед укладанням капусти в ящик або гурт необхідно зрізати коріння таким чином, щоб залишалися кінчики стебел довжиною 3-4 см.