Головна Новини Як швидко оформити субсидію: нові правила 2023 року

Як швидко оформити субсидію: нові правила 2023 року

Автор: Max

Як швидко оформити субсидію: нові правила 2023 рокуВ червні  Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість у рамках експериментального проєкту максимально спростити процедуру звернення громадян за житловою субсидією і забезпечити швидке прийняття рішення щодо її надання.

Цей механізм дає змогу громадянам подавати заяви не лише особисто, а й в електронній формі через онлайн-кабінети на вебпорталі Пенсійного фонду України, мобільного додатку ПФУ або Портал Дія. Такий процес автоматизований і не вимагає потреби фізично збирати довідки, витрачаючи час на заповнення декларації, очікування у чергах тощо.

“Для подання заяви достатньо вказати інформацію про членів сім’ї, місце проживання та банківські реквізити. Пенсійний фонд автоматично перевіряє та обробляє необхідну інформацію для призначення субсидії”.

Заявку можна також надіслати поштою або подати через сервісні центри ПФУ, що обслуговуються посадовими особами відповідних територіальних громад. Це дає можливість обрати зручний спосіб звернення, не обмежуючись одним варіантом.

З метою підтримки найбільш вразливих верств населення були внесені зміни:

  • спрощено критерії отримання субсидій для прийомних та багатодітних сімей, сімей з трьома і більше дітьми, а також сімей, де є особа з інвалідністю;
  • до загального доходу сімей не будуть враховуватись доходи членів родини, які перебувають за кордоном понад 60 днів;
  • продовжено на рік нарахування та виплату субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг для українців, які проживають в зоні активних бойових дій або під окупацією.

Читати також