Головна Новини Як вибрати смачного та корисного кавуна на базарі: поради

Як вибрати смачного та корисного кавуна на базарі: поради

Автор: Max

Як вибрати смачного та корисного кавуна на базарі: порадиПрилавки ринків і магазинів в Україні швидко заповнюються кавунами.

Кавун – це дуже смачний і корисний продукт, який готовий принести вам величезне задоволення, за умови, якщо ви навчитеся правильно його вибирати.

Як правильно вибрати якісний кавун?

Є кілька правил, як вибрати кавун.

1. Не купуйте кавуни при дорозі, що лежать прямо на землі. Через кілька годин такого лежання ця баштанна культура наповнюється важкими металами, що знаходяться в автомобільних вихлопах.

2. Не купуйте кавун, що лопнув, а також той, який демонстративно був розрізаний продавцем. Бактерії здатні розмножуватися з величезною швидкістю, опинившись на його солодкій поверхні чи м’якоті.

Як вибрати смачного та корисного кавуна на базарі: порадиУ стиглого кавуна хвостик висохлий, збоку світло-жовта або помаранчева пляма, а смужки максимально контрастні.

Спробуйте проткнути кірку нігтем, якщо це легко вдалося, значить, у вас в руках незрілий плід. Якщо потерти кірку, стиглий кавун не дасть запаху, якщо запахло свіжоскошеною травою, плід не стиглий.

Якщо вдарити стиглий кавун, він пружинить. Якщо грюкнути по ньому, він резонує. Зрілий плід при постукуванні по ньому видає чистий і дзвінкий звук.

М’якуш кавуна, повного нітратів яскраво-червоний з фіолетовим відтінком. Якщо м’якуш такого плоду помістити в ємність з водою, вода забарвиться в рожевий або червоний колір. М’якуш плода без нітратів воду зробить тільки каламутною. Корисний кавун має внутрішні волокна білого кольору, жовтими вони стають у плодах, повних нітратами.

Ще на що потрібно звертати увагу – це розмір кавуна.

Маленький плід, швидше за все, виявиться не солодким, але й брати не потрібно. Справа в тому, що у нас у країні не той клімат, щоб вирощувати гігантів, тож величезний кавун, ймовірно, був підгодований чимось не зовсім корисним. Ідеальне рішення – середній кавун вагою 5-7 кг.

Ідеальний час для найсмачніших і природно дозрілих кавунів – це серпень – вересень. Не поспішайте їсти кавуни у червні-липні, користі від них ніякої, а ось шкоди чимало. Не псуйте собі літо неприємними спогадами і не поспішайте побалувати своїх дітей цим ароматним і соковитим кавуном.

Читати також