Головна Новини Зберігання класичної гітари вдома – поради

Зберігання класичної гітари вдома – поради

Автор: Max

Зберігання класичної гітари вдома - порадиЯк правильно зберігати класичну гітару вдома.

Правильне зберігання гітари, дозволе музичному інструменту прослужить своєму власнику не один десяток років.

Порада експертів: Оптимальним режимом для гітари є діапазон від 10 до 25 градусів цельсія без різких перепадів температур.

Як правильно зберігати гітару в домашніх умовах?

Світ музичних інструментів є різноманітним, і для кожного типу гітар оптимальні особливі умови зберігання. Як приклад розглядатимемо середньостатистичну гітару з дерева.

На деревину в основному впливають три основні фактори:

  • Вологість,
  • Температура повітря,
  • Сонячні промені.

Перепади вологості можуть призвести до деформації верхньої деки акустичної гітари, також може повести обичайку в районі склеювання, гриф може скривитися. При високій вологості лак і деревина починають відволожуватися, розбухати і відшаровуватися від поверхні інструменту, що призводить не тільки до втрати зовнішнього вигляду гітари, але і погіршення звуку.

При високій температурі лак і клей починають розм’якшуватися, що може призвести до відшарування та деформації інструменту. Тому не залишайте гітару біля батареї, захистіть від потрапляння прямих сонячних променів та не залишайте її на спеці в машині.

Небезпека навіть не сама температура, а її перепади, коли гітара потрапляє з холоду (на вулиці) в тепле приміщення, і навпаки. Уникнути різкого перепаду температур допоможуть чохол або жорсткий кофр, разом можна використовувати термопакет або целофан.

Внісши гітару з холоду в тепле приміщення, не поспішайте відразу діставати її з чохла і грати, інакше деформації дерева вам не уникнути. Дайте інструменту полежати в чохлі близько години, щоб температура всередині та зовні поступово вирівнялася.

Зберігання класичної гітари вдома - порадиПри переносі гітари по вулиці (особливо в холодну пору) необхідно використовувати чохол: чим товстішим і щільнішим він буде, тим менший ризик деформувати.

Сонячні промені можуть негативно впливати на гітару навіть взимку. Тому не рекомендується зберігати інструмент під прямим сонячним промінням. Ігнорування цього правила може призвести до «напруження» деревини та розтріскування лакового покриття.

Гітара виготовлена з дерева, дуже сприйнятливе до факторів довкілля. Доглядаючи свій інструмент, Ви продовжите йому життя, зберігши не тільки зовнішній вигляд, але і його акустичні властивості.

Читати також