Головна Новини Зимова рибалка – секрети успішного лову риб

Зимова рибалка – секрети успішного лову риб

Автор: Max

Зимняя рыбалка – секреты успешной ловли рыб

Для справжнього рибалки ловля риби приносить величезне задоволення в будь-який час року.

Взимку, як відомо, можна ловити як з льоду, так і з берега, якщо водойма не замерз. Головна особливість риболовлі в цей час – вибір вудки. У цей період найбільш часто використовуються вудки з блешнями, поплавкові вудки, блешні і ін. Велику популярність у рибалок отримала вудка-«балалайка», яка дозволяє ловити на різній глибині і виявляється незамінною в пошуках риби по всій поверхні водойми.

У зимовий період краще використовувати короткі вудки з котушкою, щоб можна було регулювати довжину вудок. Такі вудки повинні бути зроблені з матеріалу, що дозволяє тримати їх голою рукою, так як риба взимку досить млява і потрібна особлива чутливість, щоб засікти поклевку. Своєрідним амортизатором для вудки служить Хлистик, який контролює амплітуду гойдання кивка, за допомогою якого можна швидко і ефективно розпізнавати навіть найслабший клювання. Під час зимової риболовлі також знадобиться плішня для висвердлювання лунок.

Крім якісного і зручного обладнання варто врахувати і особливості риболовлі на різні види риб.

Зимова риболовля на окуня

Краща риболовля на окуня взимку-це перші кілька тижнів після встановлення льоду. Найкращий клювання тримається до кінця грудня. Пізніше окуня доводиться шукати по всій водоймі, але на великі відстані він не переміщається і зимує невеликими зграйками недалеко від берегів, затоплених ярів, в старих руслах річок. Найчастіше воліє ділянки з твердим дном. Дуже холодна вода змушує цю рибу опускатися на глибину. Найкраще він ловиться на блешню або прямовисну блешню. Для наживки варто використовувати дрібний мотиль, шматочки свіжої риби або хробака, личинки бабки тощо.

Зимняя рыбалка – секреты успешной ловли рыб

Зимова рибалка на карася

Особливістю карася вважається те, що він може жити у воді зі зниженим вмістом кисню. У більшості випадків, щоб пережити холод, він просто заривається в мул і впадає в анабіоз. У тих місцях, де кисню достатньо і присутня велика кількість інших видів риб, особливо хижих, карась проявляє активність і годується протягом всієї зими.

Карась – досить теплолюбна риба і досить часто його можна зустріти в місцях виходу джерел з більш теплою водою або поблизу електростанцій. Його можна ловити в тих же місцях, де зустрічаються окунь і плотва, які дуже чутливі до вмісту кисню.

Взимку карась клює обережно і повільно, його клювання можна не відразу помітити. Тому снасті для зимової риболовлі на карася повинні бути особливо чутливі. Він довго смакує наживку і далеко не завжди клює на неї. Найсприятливіший час для лову карася – ясна сонячна зимова погода або відлига.

Зимова риболовля на коропа

Ловля коропа взимку відрізняється особливою активністю, як в природних водоймах, так і в місцях його штучного розведення. Він вибирає водойми зі стоячою водою і мулистим дном, в яких може відчувати себе в безпеці. Його слід шукати у дерев, що впали у воду, затоплених великих предметів, заростей очерету, неподалік електростанцій.

Для того, щоб улов взимку був хорошим, його потрібно підгодовувати ще з осені. Важливою особливістю коропа є те, що на прикормлених місцях він може годуватися незалежно від часу доби. Даний вид риб можна ловити на зимову вудку з блешнею або світлою блешнею.

Зимняя рыбалка – секреты успешной ловли рыб

Зимова риболовля на щуку

Взимку щуку непросто виявити під льодом, а ще складніше – витягнути на поверхню. Вона мешкає в глибоких ямах, біля корчів, каменів тощо.

Найбільш активний клювання припадає на період першого льодоставу і відлиги. За рибальськими прикметами щука краще клює в похмурі дні з низькою хмарністю, ніж в ясну і морозну погоду. Взимку вона проявляє певну пасивність, тому зловити її важко.

Клює вона дуже своєрідно-сильно і різко, тому від рибалки потрібна хороша реакція і вміння правильно і вчасно її підсікти. Добре ловиться на балансир, який за формою нагадує рибку, але особливо-на жерлицю з насадкою з дрібного карася, плотви або окуня.

Зимняя рыбалка – секреты успешной ловли рыб

Зимова рибалка на плоскирку

Плоскирка добре ловиться на початку зими в річках, озерах та інших неглибоких водоймах. Хороший кльов можна спостерігати в місцях впадання інших річок і виходу джерел. Особливо зростає інтенсивність поклевок ближче до весни, коли у водойми починає надходити велика кількість талої води.

Дізнатися чи є у водоймі плоскирка дуже легко. У найбільш ймовірних місцях її скупчення потрібно висвердлити кілька лунок і прикормити рибу. Для прикормки використовуються кульки з тіста. Таку приманку можуть взяти тільки плотва і плоскирка. Найактивніше клювання спостерігається пізно ввечері. Взимку для лову цієї риби слід вибирати ті місця, де є хороший приплив кисню і свіжа вода, а протягом не особливо активна. У теплу погоду плоскирка у великих кількостях зустрічається на мілководді неподалік від берега.

Бажаємо вам вдалої зимової риболовлі!

Джерело: Харківський рибоохоронний патруль

 

Читати також